Církev bratrská v Trhových Svinech

Na těchto stránkách i v našem sboru JSTE VÍTÁNI,  ať už jste single, ženatí, rozvedení, gay, nechutně bohatí nebo bez peněz, nebo ti, co nerozumět česki. Zvlášť stojíme o plačící novorozence a batolata, lidi hubené jako lunt nebo ty, kterým nevadí pár kil navíc. Vítáme Vás, pokud zpíváte jako Pavarotti nebo stejně jako někteří z nás. Jsme rádi, pokud jste sem zabloudili, přišli ze zvědavosti, nebo jste právě vyšli z vězení. Nevadí nám, pokud jste papežštější než papež nebo přesvědčení ateisté. Speciálně vítáme lidi nad 60 let, kteří se necítí staří, i náctileté, kteří zestárli až příliš rychle. Vítáme matky v domácnosti i manažerky, přepracované otce i chlapy, co rádi boxují, hladové umělce, objímače stromů, majitele Apple, tlačítkových telefonů i PC, vegetariány i milovníky hamburgerů.

JSTE VÍTÁNI, pokud bojujete s nějakou závislostí, máte jiné problémy, deprese nebo nesnášíte "organizované" náboženství - známe to z vlastní zkušenosti. Pokud jste prohráli všechny peníze v automatech, jste vítaní. Jestli máte tetování nebo piercing nebo obojí, vítejte mezi námi. Zvláště vítáme ty, kterým by se právě teď hodila modlitba, kterým církev lezla krkem už jako dětem nebo ty, kdo si spletli autobus a ocitli se tu náhodou. Vítáme turisty, hledající i pochybovače, plačící i radující se, truchlící, skeptiky i nenapravitelné optimisty - buďte mezi námi jako Doma.

CO OČEKÁVAT od těchto stránek? Kromě menu, které se týká našeho sboru, je tady větší nabídka pro hledající. Možná hledáte proto, že máte pocit, že Vám něco chybí a nevíte co to je. Možná hledáte smysl života. Možná Vás zajímá, jestli je život jen náhoda, nebo něčí záměr. Možná Vás zajímá, jestli existuje Bůh a pokud ano, jestli ho můžeme poznat. Možná o Bohu už delší dobu přemýšlíte, ale máte mnoho otázek a hledáte na ně odpovědi. 

A možná jste jen zvědaví na "ty křesťany" nebo si chcete ověřit, jestli je církev fakt tak hrozná nebo ještě horší. CO OČEKÁVAT TEDY OD NAŠEHO SBORU? Určitě ne dokonalost a bezchybnost. Ale rádi bychom Vám ukázali na toho, který stojí za všechno hledání - Ježíše.

Ať už jste sem zavítali z nejrůznějších důvodů, doufáme, že zde najdete alespoň něco z toho, co Vás zajímá. Pokud ne, napište nám svoje otázky a názory. Nebo rovnou přijďte na nějakou pravidelnou či mimořádnou akci. Každý je vítán.

Rozhodně je dobré hledat. Vždyť kdo hledá, může čekat, že nalezne. Jak řekl Ježíš: Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte, a bude vám otevřeno. Neboť každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno. 

JSME otevřeným křesťanským společenstvím skládajícím se z lidí různého věku a povolání - učitel, skladník, podnikatel, matky v domácnosti, důchodci, fyzioterapeut, studenti, děti...atd. Jsme součástí Církve bratrské, což je jedna z protestantských církví, která má kořeny v české reformaci (více v sekci O nás/O Církvi bratrské). Scházíme se spolu a sdílíme svoje každodenní radosti i starosti. Snažíme se být společenstvím otevřeným pro každého, kdo mezi nás přijde. Je pro nás důležité, aby naše víra bylo srozumitelná těm, kteří svoji cestu k Bohu hledají. Jsme rádi, když mezi nás přijdou jak lidé různého vyznání, tak i ti, kteří svoji cestu životem hledají.

Scházíme se každou neděli od 9:30 hodin v modlitebně Církve bratrské v Trhových Svinech. Shromáždění jsou otevřená široké veřejnosti, a tak je navštěvují jak křesťané, tak i další lidé, kteří se chtějí o Bohu něco dozvědět.

KDO 

JE 

JEŽÍŠ?

(klikni na obrázek)