LEGOPROJEKT


(pro více informací 

klikněte na obrázek)

Legoprojekt = stavba legového městečka dětmi od 6 do 12 let

Pojďme společně z lega postavit velké městečko! Jak velké? Dost na to, abychom v něm měli silnice, železnici, letiště i přístav, auta, letadla, vlaky a lodě, nádraží, budovy a třeba i věže a náměstí - legových kostiček máme připravených opravdu dost. Ani sportovci nepřijdou zkrátka - basketbal, fotbalová hřiště i hokejový stadion je součástí města. Ovšem protože se město staví z lega, bude na nás, abychom jednotlivé stavby během tří krásných dnů postavili. Nebudeme však jen stavět, my si s postaveným městem můžeme i hrát. A když městečko po třech dnech bude hotové, čtvrtý den ho ukážeme všem v našem okolí, protože každé město je překrásné (úplně každé město je originálem).

Legoprojekt podporuje dětskou kreativitu a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Pomocí panáčků a legových kostiček dětem přibližujeme některé z mnoha příběhů Bible. Hravou formou se děti učí vzájemně spolupracovat a pomáhat si, vždyť stavíme společné město! Děti mohou stavět stavby podle vlastní fantazie nebo podle návodů a připravených stavebnic. Pokud to děti potřebují, pomáhají jim při stavbě instruktoři.

Legoprojekt putuje na různá místa České i Slovenské republiky, aby si děti ve věku 6-12 let mohly postavit své legové městečko o rozměru 8 x 3,5 metru. Kde se aktuálně Legoprojekt nachází a kde bude, zjistíte v kalendáři Legoprojektu. Jak takové legové městečko může vypadat, uvidíte ve fotogalerii nebo ve videogalerii.

A co říci závěrem? Heslem pro Legoprojekt je: Kdo si hraje, nezlobí!

P.S. Ač to zní neuvěřitelně, nejedná se o žádnou komerční aktivitu, nýbrž o dobrovolnický projekt Církve bratrské a pro děti vše připravujeme zdarma. Existuje však dobrovolná možnost projekt finančně podpořit. Legoprojekt není žádným způsobem provázán s firmou Lego® a rozhodně se nejedná o předváděcí akci. Děláme to z lásky k dětem. Projekt organizuje Dětský odbor. 

Pro letošní rok zatím nemáme stanovený termín legoprojektu. V případě, že se to změní, budeme se snažit vás neprodleně informovat.

ukázka z LEGOPROJEKTU v T.Svinech v r. 2017